Encyklopedia Dzieciństwa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Dzieciństwa
Skocz do: nawigacja, szukaj
m
Linia 1: Linia 1:
  
 +
Dzieci są zaskakujące, nieprawdopodobne, zdumiewające, dla części dorosłych rozczulające, dla innych frustrujące, a dla nas przede wszystkim niezbadane i  fascynujące. Z tego właśnie względu uruchamiamy unikatowy projekt i prezentujemy pierwszą tego typu w Polsce publikację  internetową  - Encyklopedię dzieciństwa, której pomysłodawcą i redaktorem naukowym jest prof. zw. dr hab. Danuta Waloszek.
 +
To interdyscyplinarne opracowanie nie jest dziełem zamkniętym.  Będzie ono stale uzupełniane, aktualizowane i rozbudowywane we współpracy z Autorami z całej Polski - zarówno z tymi, którzy do tej pory włączyli się w te prace, a ich hasła są już dostępne na platformie, ale też z tymi, którzy uczynią to w przyszłości, a dla których problematyka związana z dzieckiem i dzieciństwem jest kluczowym obszarem poszukiwań teoretyczno-empirycznych.
 +
Ufamy, że Encyklopedia dzieciństwa stanie się ważnym źródłem wiedzy o dziecku, z której korzystać będą naukowcy, nauczyciele, rodzice, studenci, a rzetelność zamieszczanych tam opracowań sprawi, że zyska uznanie czytelników.
 +
Zapraszamy do lektury i opracowania kolejnych haseł!
  
Encyklopedia dzieciństwa to dzieło szczególne. Szczególność ta polega na zatrzymaniu w czasie momentów (w) rozwoju człowieka i przedstawienia go innym. Dynamika rozwoju, osiągania postępu powoduje, że opisywanego teraz dziecka za dzień, dwa już nie będzie, bowiem czegoś się dowiedziało, doświadczyło, zmodyfikowało. Nauczyło się wielu nowych rzeczy, zrozumiało podstawowe, nowe powiązania siebie ze światem, oduczyło się czegoś, przeżyło coś na nowo, coś po raz pierwszy. Zdziwiło się własnymi odkryciami. Te zatrzymane momenty pokazują niezwykłość czasu dzieciństwa w życiu każdego człowieka. Z tego też powodu Encyklopedia jest dziełem otwartym, poniekąd niedokończonym i takiej też otwartości i niedokończoności wymaga od czytelnika.
 
 
{| class="wikitable" style="background-color:lightblue"
 
{| class="wikitable" style="background-color:lightblue"
 
! Nagłówek kolumny nr 1
 
! Nagłówek kolumny nr 1

Wersja z 15:28, 5 wrz 2015

Dzieci są zaskakujące, nieprawdopodobne, zdumiewające, dla części dorosłych rozczulające, dla innych frustrujące, a dla nas przede wszystkim niezbadane i fascynujące. Z tego właśnie względu uruchamiamy unikatowy projekt i prezentujemy pierwszą tego typu w Polsce publikację internetową - Encyklopedię dzieciństwa, której pomysłodawcą i redaktorem naukowym jest prof. zw. dr hab. Danuta Waloszek. To interdyscyplinarne opracowanie nie jest dziełem zamkniętym. Będzie ono stale uzupełniane, aktualizowane i rozbudowywane we współpracy z Autorami z całej Polski - zarówno z tymi, którzy do tej pory włączyli się w te prace, a ich hasła są już dostępne na platformie, ale też z tymi, którzy uczynią to w przyszłości, a dla których problematyka związana z dzieckiem i dzieciństwem jest kluczowym obszarem poszukiwań teoretyczno-empirycznych. Ufamy, że Encyklopedia dzieciństwa stanie się ważnym źródłem wiedzy o dziecku, z której korzystać będą naukowcy, nauczyciele, rodzice, studenci, a rzetelność zamieszczanych tam opracowań sprawi, że zyska uznanie czytelników. Zapraszamy do lektury i opracowania kolejnych haseł!

Nagłówek kolumny nr 1 Nagłówek kolumny nr 2 Nagłówek kolumny nr 3
do prawej wyśrodkowane do lewej